Специфични потешкотии во учењето

Што претставува дислексија, дискалкулија и дисграфија?
Како да ја препознаеме?
Што може да направиме и како да им помогнеме?

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Училишен дефектолог Марија Савеска

error: Содржината е заштитена !!